Štvrtok, 24. august 2017
5. vysokotlačené tričko 2017
hlavná stránka informácie novinky Uskutočnil sa medzinárodný seminár Bill 12

Uskutočnil sa medzinárodný seminár Bill 12

Slovenský zväz sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov (SZSDT) v spolupráci s Asociací sítotisku a digitálního tisku ČR (ASD ČR) a s podporou Európskej federácie sitotlačových zväzov FESPA pripravil 7. – 8. októbra 2016 v hoteli Magnólia v Piešťanoch už 12. ročník obľúbeného medzinárodného seminára pre sitotlačiarov a digitálnych tlačiarov Bill 12.

Prinášame vám zatiaľ iba krátku informáciu, podrobnejšie témy zo seminára budeme uverejňovať postupne v budúcich číslach nášho Newsletteru. Na úvod sa uskutočnila vernisáž ešte čerstvých serigrafií, ktoré vznikli na X. workshope serigrafií zorganizovanom ASD ČR s podporou SZSDT v termíne 29. 9. – 1. 10. 2016 v Českom Krumlove. Tento workshop približuje sieťotlač ako výtvarnú techniku záujemcom o tvorbu umeleckej grafiky touto technológiou.

Slávnostne sa uviedol do života aj výtlačok Štvorjazyčného slovníka odborných výrazov z oblasti sitotlače.

Pozdrav od prezidenta

Po úvode, ktorým program otvorili prezident SZSDT Zlatko Šimko a tajomník Ľudovít Bartoš, sa prihovorili účastníkom aj súčasný prezident FESPA Yaşar Güvenen a jeho predchodca vo funkcii György Kovács.

Vývoj trhu

Jedna časť príspevkov monitorovala technologický vývoj na trhu, druhá sa zaoberala pozíciou sitotlače a jej konkurenčnými výhodami. Veľmi zaujímavá bola samozrejme prezentácia tlače špeciálnych efektov a využitia nových farieb na nové druhy zákaziek.

Čo nás páli

Väčšine podnikateľov behá mráz po chrbte, ak sa čo i len spomenie nový zákon o odpadoch. Jedna z prezentácií bola venovaná práve jeho dopadom na podnikanie malých a stredne veľkých tlačiarenských spoločností.

Druhou pálčivou témou je formovanie dorastu pre polygrafický a kreatívny priemysel. Tejto téme sa bude SZSDT v budúcnosti intenzívnejšie venovať.

František Kavecký: SIGN INVENTION – Newsletter 10/2016