Utorok, 24. október 2017
hlavná stránka informácie novinky FESPA Link 2017, Rajecké Teplice

FESPA Link 2017, Rajecké Teplice

V príjemnom prostredí hotela Encián, Rajecké Teplice sa v dňoch 20. - 21. januára 2017 uskutočnilo priateľské

Slovensko - české stretnutie,

ktoré pod názvom FESPA Link 2017 organizoval Slovenský zväz sieťotlačiarov (SZSDT) v spolupráci s Asociací sítotisku a digitálního tisku ČR (ASD ČR) s podporou FESPA.

Cieľom stretnutia bolo nadviazať užšie kontakty pre spoluprácu v rámci priateľských zväzov združených vo FESPA, prezentácia aktivít zúčastnených firiem a výmena skúseností.

Na akciu prijalo pozvanie 30 účastníkov, pre ktorých bol pripravený pestrý program.

V piatok dopoludnia sme navštívili firmu ROSS s.r.o. Rajec, ktorej široké portfólio je zamerané na produkty na podporu predaja a výrobu svetelnej reklamy. Po priateľskom privítaní a informácii o firme, ktoré prítomným sprostredkovala sympatická Bc. Lucia Rolincová, nám pán Miroslav Hodas umožnil prehliadku výrobných priestorov a technológií a zodpovedal množstvo odborných i laických otázok.

Po krátkom odpoludňajšom relaxačnom programe v SPA APHRODITE, Rajecké Teplice nasledovala druhá časť priateľského stretnutia FESPA Link 2017 zamerané na predstavenie firiem úšastníkov spojené s bohatou diskusiou z oblasti technológií, aktuálnych možností spolupráce, manažmentu, personalistiky, životného prostredia a pod.

Sobotňajšie dopoludnie bolo venované návšteve unikátnej rezbárskej práce Slovenského betlehemu v Rajeckej Lesnej.

Pri nádhernom slnečnom zimnom počasí sa priam núkala možnosť pozrieť si málo známy ľadový gejzír, ktorý sa nachádza asi 4 kilometre od Rajeckej Lesnej. Pôvodný prírodný Frivaldský gejzír pripomína dnes už iba zo zeme vytŕčajúca kovová rúra. Nový "nepravý" gejzír tryská z podzemného potrubia do výšky približne 6 metrov. No i napriek tomu sa návštevníkovi naskytne fascinujúci pohľad na zamrznutý ľadový sĺp so striekajúcim prúdom vody uprostred. Pri slnečnom počasí sa čistý ľad javí akoby svetielkoval v širokej škále modrých odtieňov.

K úspešnému priebehu priateľského pracovného slovensko - českého stretnutia FESPA Link 2017 určite prispeli aj profesionálne služby hotela ENCIÁN, Rajecké Teplice.

Ďakujeme Ing. Georgovi Kunovi, GEVIE s.r.o. Žilina za logistickú a technickú pomoc pri organizovaní FESPA Link 2017.

Pozrite si fotografie FESPA Link 2017, Rajecké Teplice

Pozrite si video FESPA Link 2017