Sobota, 25. máj 2019
FESPA Awards 2019
FESPA

Bill 13

Tak ako predchádzajúce, aj tento 13 ročník, zo strany organizátorov bol dobre pripravený. Pochvalu si zaslúži bohatý odborným program a vysoká úroveň prednášok. Počas dvoch dní si účastníci mohli vypočuť v súhrne až 15 hodnotných prednášok a prezentácií. Tradične nechýbala ani večerná spoločenská časť podujatia „BAČALAND“ a bowling.

Čím zaujal odborníkov BILL 13?

Sean Holt (generálny sekretár FESPA) vo svojom príhovore informoval o štruktúre organizácie FESPA a aktivite zameranej na investovanie časti zisku pre aktívnu pomoc národným zväzom – „profit for purpose“. Ako uviedol, cieľom je investovať do vzdelávania, nových projektov, zdieľania informácii a hlbšej spolupráce.

Jacek Stencel z firmy Pasja z Poľska spolu s Rudolfom Jančovičom – Kasi, a.s. Slovensko zhodnotili SitoWorkshop 2017, ktorý sa konal vo februári v tomto roku a bol venovaný UV tlači špeciálnych efektov a zošľachťovaniu tlačenej produkcie.

Novinky v oblasti výroby rezanej reklamy z polystyrénu prezentoval György Kovács z Maďarska. Ukážky realizovaných projektov zaujali nápaditosťou a širokými možnosťami použitia tohto materiálu.

Digitálnej forme zošľachťovania a vytváraniu metalických efektov a 3D efektov UV lakovaním sa venoval Peter Lauko zo spoločnosti Konica Minolta Slovakia.

Chris Smith, bývalý vedúci oddelenia FESPA pre servis členským zväzom hovoril o efektivite a riadení výroby. Rudolf Jančovič Kasi a.s. nadviazal na túto tému a prezentoval „Nový prístup zefektívnenia produkcie – LEAN (Lean Manufacturing)“.

Potlač textilu má budúcnosť

Tento slogan bol súčasťou prednášky Jozefa Holeša a Petra Ščasného, ktorí prezentovali široké portfólio spoločnosti Spandex Slovakia pre tento narastajúci segment.

Tlačovým digitálnym strojom značky Kornit pre priamu potlač textilu sa venoval Miloš Machurek zo spoločnosti Finish Pardubice z ČR. Výrobca Kornit ponúka tlačové zariadenia vo viacerých modifikáciách v rôznych výkonnostných a formátových triedach.

Sitotlačiarom predstavil Peter Gossanyi zo spoločnosti Brandex Bratislava, „Novú kolekcia textilu 2018“, ktorú môžu ponúkať svojím zákazníkom.

Okrem prednášok zameraných na výrobný segment odzneli aj podnetné a zaujímavé príspevky, ktoré sa venovali vysokokvalitným špecializovaným tlačiam ako sú napríklad vizitky a výrobky z umeleckého papiera (František Jírovec, Praha), alebo umelecká serigrafia (Lucie a Petr Štutzbartovi, Praha) ale aj aktuálnej otázke školstva (Mária Kolárska, Banská Bystrica, Iveta Ochránková, Trenčín), duálneho vzdelávania (Francek Kavecký, Bratislava), marketingu (Marián Hains, Trnava) aj vydaniu výnimočnej knihy TYPO:Grafik:Um (Pavel Vítek a Dušan Junek, Trnava).

 

Pripravil: František Martančík

https://www.polygrafia-fotografia.sk/stretnutie-sitotlaciarov-bill-13/

 

Fotografie z Bill 13       http://www.sietotlacovyzvaz.sk/fotogaleria.php

TV Karpaty - video Bill 13

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
AHK
Polygrafia & Fotografia
focus pro
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT