Pondelok, 5. december 2022
SZSDT
hlavná stránka informácie novinky VII. workshopy serigrafie Jihlava 2013

VII. workshopy serigrafie Jihlava 2013

VŘR ASDČR (dříve SSČR)  ve spolupráci se Slovenským zväzom sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov  (dříve SZSR) a mezinárodní organizací FESPA pořádá ve dnech 26. 9. - 29. 9. 2013 pracovní seminář, na kterém se budeme zabývat serigrafií. Pod vedením zkušených odborníků se seznámíme s různými postupy při tvorbě grafiky za použití technologie sítotisku.

Čtyřdenní setkání se uskuteční v grafických dílnách SUŠ grafické a VOŠ grafické Jihlava. Tradičně začne ve čtvrtek před polednem přednáškou JUDr. Machurka na téma serigrafie.

Sejdeme se ve čtvrtek 26. září/september 2013 v 10 hodin v budově SUŠ grafické – Dvořákova 12, Jihlava – proti pivovaru, vchod z ulice Jana Masaryka. Do oběda se budeme zabývat teorií a pak, odpoledne, se již vrhneme do praktické části a budeme tvořit.

Nezapomeňte si vzít s sebou inspiraci, chuť do práce, dobrou náladu, pracovní oděv – budeme pracovat s barvami – a spací pytel – v ubytovně výtvarné školy nemají lůžkoviny.

Praktická část, vlastní tvorba grafik je plánována do nedělního odpoledne. Předpokládáme, že každý účastník vytvoří 2 serigrafie v nákladu 30 ks, ze kterých vytvoříme soubory, které si účastníci odvezou domů.

Grafiky, které během setkání vzniknou, budou mimo jiné vystavovány během akcí sítotiskového svazu – předpokládá se jejich eventuální prezentace na mezinárodní výstavě FESPA.

P.S. Hrajete-li na hudební nástroj, vezměte jej s sebou.

J. Havlík

ASDT ČR

Informace o cenách a přihláška na www.sitotisk-serigrafie.cz

a na sekretatriáte SZSDT (Ľudovít +421 902 920 223)