Pondelok, 5. december 2022
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky 3. ArtWorkshop 2015

3. ArtWorkshop 2015

V dňoch 5.-7. januára 2015 sa v priestoroch sitotlačovej dielne Strednej umeleckej školy v Trenčíne konal 3. ArtWorkshop, ktorý organizoval SZSDT. Cieľom workshopu, na ktorom sa zúčastnilo 12 učiteľov odborných predmetov z SUŠ v Trenčíne, bolo vytvoriť umeleckú tlač - serigrafiu.

Hoci ako základný technologický postup prípravy šablóny bol zvolený postup „á la prima“, pri ktorom sa vytvára tlačová šablóna vykrývaním priamo na site, účastníci si vyskúšali aj ďalšie postupy (napríklad klasická príprava predlohy na pauzovacom papieri pomocou laserovej tlačiarne, ceruzky, kreslenia tušom, alebo náročnejšiu koláž s textilnou čipkou a pod.).

Veľkou výzvou (hlavne pre tých, ktorí sa na serigrafickom workshope zúčastnili po prvýkrát) bola práca s farbami. Náročný bol nielen výber „toho správneho“ odtieňa, respektíve vhodnej kombinácie farebných odtieňov, ale aj vlastná technológia tlače.  Je potrebné povedať, že všetci zúčastnení zvládli úskalia sitotlače profesionálne a s veľkým „kumštom“.

Na záver tretieho dňa účastníci workshopu vytvorili „stolovú výstavku“ serigrafií, pri ktorej prezentovali svoje diela a v bohatej diskusii sa podelili s ostatnými o získané skúsenosti a nové ideové nápady, ktoré získali počas práce.

Pozrite si fotografie z 3. ArtWorkshopu

https://picasaweb.google.com/106078965574139247842/3ArtWorkshopTrencin2015

 

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT