Pondelok, 5. december 2022
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky Úspešný 4. SitoWorkshop SZSDT 2015

Úspešný 4. SitoWorkshop SZSDT 2015

V dňoch 20. - 21. februára 2015 sa vo firme Tlačiareň KUBÍK, Námestovo uskutočnil v poradí už štvrtý sitotlačový workshop SZSDT venovaný otázke tlače jemných rastrov a možnostiam štandardizácie tlačového procesu, ktorý oslovil viac ako 30 účastníkov.

Počas dvoch rušných a aktivitami naplnených pracovných dní sa pod vedením renomovaných odborníkov (Ing. Anton Puškár - M&P s.r.o., Žilina, Rudolf Jančovič - Kasi a.s. Bratislava, Sergiy Glushko - SL Graphica, Ukrajina) cyklicky striedali teoretické otázky princípov rastrovej tlače, spracovania predlohy a prípravy filmov, možnosti použitia klasickej osvitovej jednotky a aktuálne hranice inkjetovej tlačiarne, princípy a prístroje pre meranie optickej denzity filmov s praktickou tlačou.

S veľkým záujmom sa stretla tlač umeleckej serigrafie "Brezový háj", ktorú navrhla a na mieste signovala pani Mgr. art. Iveta Ochránková - SUŠ v Trenčíne.

Princípy unikátnej metódy použitia stochastického rastra s bodom veľkosti 20 mikrometrov objasnil a prakticky predviedol (za pomoci zručných tlačiarov hostitleľskej firmy) pán Sergiy Glushko - SL Graphica, Ukrajina, ktorému tieto vedomosti odovzdal slovenským tlačiarom veľmi dobre známy "guru sitotlače" a neúnavný učiteľ pán Michel Caza z Francúzska.

 

"Stretnutie bolo pre mňa veľmi užitočné, všetko prebehlo vo veľmi priateľskej atmosfére..."  Vladimír Šipoš, Asis Prešov

"Velmi kultivované prostředí tiskárny Kubík, příjemné prostředí vytvořené všemi zúčastněnými..."  Leon Lee Stecher, LEE STYLE, Šaštín

 

V mene účastníkov ďakujeme hostiteľskej firme Tlačiareň KUBÍK s.r.o., Námestovo za vynikajúce technické zázemie, pohostinnosť a priateľskú atmosféru, ktorá prispela k úspešnému priebehu 4. SitoWorkshopu SZSDT 2015.

Vychutnajte si jedinečnú atmosféru zachytenú na fotografiách

https://picasaweb.google.com/106078965574139247842/4SITOWORKSHOPSZSDTTLACJEMNYCHRASTROV2015

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT