Pondelok, 5. december 2022
SZSDT
hlavná stránka informácie novinky 6. DigiPlagát - vyhodnotenie súťaže

6. DigiPlagát - vyhodnotenie súťaže

V stredu 29. apríla 2015 sa v priestoroch SUŠ, Staničná 8, Trenčín uskutočnil seminár "Digitálna technológia v tlači a reklame", ktorý pre študentov a učiteľov organizovali Slovenský zväz sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov a Stredná umelecká škola v Trenčíne v spolupráci s firmou SPANDEX s.r.o. Bratislava s podporou FESPA.

Na úvod informoval sekretár SZSDT Ing. Ľudovít Bartoš, CSc. prítomných študentov a učiteľov odborných predmetov o projektoch a workshopoch, ktoré organizuje SZSDT a o úlohe FESPA.

V hlavnej časti seminára sa pán Rostislav Vystrčil (SPANDEX s.r.o., Bratislava) venoval problematike výroby reklamy, aktuálnym najnovším trendom v oblasti strojového a materiálového vybavenia. Na názorných príkladoch a vzorkách priblížil prítomným možnosti riešenia špeciálnych požiadaviek zákazníka v oblasti výroby reklamy. Študentom sa naskytla príležitosť konfrontácie teoretických informácií zo školských prednášok so situáciou v reálnej praxi.

Pred začiatkom seminára desaťčlenná odborná a laická porota vyhodnotila práce v rámci 6. ročníka súťaže o najlepšie digitálne spracovaný plagát na tému "Hudobný festival". Do súťaže bolo prihlásených 55 prác z troch škôl - Střední škola grafická Brno, Stredná odborná škola Hlohovec, Stredná umelecká škola Trenčín.

Vystavené súťažné práce sa hodnotlili anonymne v troch cykloch.

1. miesto - Patrik Melicher (SUŠ Trenčín): HIP HOP ŽIJE

2. miesto - Veronika Šlachtová (SUŠ Trenčín): GRAPE

3. miesto - Vít Crha (SŠG Brno): SYMPHONY

študentská cena - Vlaďka Kmentová (SŠG Brno): ASTRONAUT

Autorom ocenených prác BLAHOŽELÁME!

Pozrite si niekoľko fotografií zo seminára na

ITMA 2023 Milan
Slovenská chránená dielňa