Streda, 28. september 2022
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky Poznáme najlepší študentský plagát 2016

Poznáme najlepší študentský plagát 2016

Na pôde Strednej umeleckej školy v Trenčíne sa uskutočnil seminár Digitálna technológia v tlači a reklame, ktorý pre študentov a učiteľov zorganizoval s podporou FESPA Slovenský zväz sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov. V priebehu seminára odborná porota vyhodnotila práce v rámci 7. ročníka súťaže o najlepšie digitálne spracovaný plagát na tému „Naše kultúrne dedičstvo“.

Na príprave seminára spolupracovala aj spoločnosť TEPEDE Slovakia, ktorá zaistila nielen tlač súťažných plagátov, ale jej riaditeľ Martin Dekan viedol workshop na tému Digitálna technológia v tlači a reklame.

Po úvode do problematiky rôznych aplikácií a s tým súvisiacej vhodnosti médií a atramentov nasledovali názorné ukážky materiálov pre výrobu reklamy a diskusia.

 

Téma - Naše kultúrne dedičstvo

Do súťaže o najlepšie digitálne spracovaný plagát sa prihlásilo celkovo 37 prác. Z nich najlepšie práce vyberala laická i odborná porota a zúčastnení študenti tiež udelili Cenu študentov.

Porota aj študenti sa zhodli a prvé miesto udelili plagátu s názvom "Ideme v tom spolu", ktorý navrhla študentka 3. ročníka Strednej umeleckej školy v Trenčíne odboru Propagačná grafika Sarah Camilla Pekarčíková.

Druhé miesto si vo výbere poroty vybojoval plagát "Kultúrne dedičstvo – folklór" od študentky 2. ročníka SUŠ v TN odboru Reklamná tvorba Lenky Laššovej.

Tretiu priečku obsadil plagát "Slovenské dedičstvo" študentky 3. ročníka SUŠ v TN odboru Reklamná tvorba Frederiky Kališovej.

„Motív jeleňa nesúceho na chrbte mesto vychádza zo slovanskej mytológie a má vyjadrovať neoddeliteľnú spätosť prírody, civilizácie v celej histórii a dúfam aj budúcnosti,“ povedala Sarah Camilla Pekarčíková.

-fk-
 prevzaté z Novín pre grafický priemysel 6-2016

Pozrite si fotografie na

https://picasaweb.google.com/106078965574139247842/6293809248120631809

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT