Pondelok, 5. december 2022
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky Bill 14 o trendoch a nových materiáloch

Bill 14 o trendoch a nových materiáloch

Priestory hotela Magnólia v Piešťanoch obsadili na dva dní 5.-6. októbra sitotlačiari a digitálni tlačiari. Tento 14-ty ročník organizátori zamerali na nové materiály a inovácie v odbore. Počas dvoch dní vystúpilo celkovo 18 našich aj zahraničných odborníkov z oblasti sitotlače, digitálnej tlače a reklamy.
.
Oficiálnu časť otvoril Christian Duyckaerts prezident FESPA. Ocenil aktivity slovenského zväzu a poprial účastníkom veľa úspechov v podnikaní. Sean Holt, generálny sekretár FESPA, vo svojom vystúpení oboznámil prítomných o získaných a zverejnených výsledkoch z celosvetového prieskumu  FESPA Print Census 2018. Do prieskumu sa zapojilo aj 42 slovenských respondentov, čo predstavuje 3% z celkového počtu. Sean Holt podotkol, že Slováci sú pri investovaní skôr konzervatívni a s celosvetovým priemerom 54% nové investície plánuje len 45% slovenských respondentov. 
.
Blok odborných prednášok bol zložený z príspevkov, ktoré prezentovali nové materiály hlavne pre digitálnu potlač. Dominovali textilné materiály vhodné pre latexové, pigmentové a UV LED atramentové technológie. Robert Haas, Sitaservis Praha, prezentoval prenosovú tlač (transfer) pre sitotlač a sitotlačové farby značky Grafco pre jednotlivé technológie transferu (prenosu). 
.
Gaeme Richardson-Locke, (FESPA) je novo vymenovaný odborník pre oblasť technickej podpory. Vo svojej prednáške sa venoval okrem iného aj kontrole a kalibrácii tlačiarne pre prípravu filmov, ktoré slúžia pre výrobu tlačových sít.
.
Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT